Trwa ładowanie proszę czekać ...

Fotel obrotowy MATE MT102 3D. Idealne krzesło biurowe.

17 maja 2016

Przyjazne i ergonomiczne stanowisko pracy to jeden z elementów wpływających na jej efektywność. Dlatego wybierając poszczególne elementy wyposażenia biura, należy zadbać w szczególności o ergonomię mebli biurowych. Obrotowy fotel biurowy zajmuje wśród nich jedno z najważniejszych miejsc.

Fotel obrotowy MATE MT102 3D z pewnością doskonale spełni się w roli krzesła do pracy biurowej. Posiada bardzo prosty kształt  oraz interesującą formę, dzięki czemu może stanowić funkcjonalny i wygodny fotel, a zarazem ciekawy element aranżacji wnętrza. Wspólną cechą krzeseł z rodziny Mate jest bardzo charakterystyczny łącznik z tyłu fotela. Oparcie jest więc połączone z siedziskiem w subtelny sposób, a krzesło zyskuje wrażenie lekkości.

Siedzisko krzesła Mate może być tapicerowane tkaniną lub skórą. Tapicerki występują w bardzo szerokiej gamie kolorów.  Regulacja głębokości sprawia, że można je z łatwością dopasować do konkretnego użytkownika.  Oparcie krzesła również tapicerowane jest przy użyciu tkaniny lub skóry. Krzesło Mate posiada mechanizm regulacji wysokości oparcia. Sprawdza się zatem szczególnie w przypadku osób wysokich. Istnieje również możliwość regulacji głębokości podparcia lędźwiowego, w zakresie 15 mm.

Krzesło MATE MT102 3D wyposażone jest w podłokietniki, zapewniające oparcie dla ramion. Biorąc pod uwagę wielogodzinną pracę siedzącą, stanowią one ogromne odciążenie dla kręgosłupa. Podłokietniki posiadają miękką nakładkę oraz regulację góra – dół w zakresie 80 mm.

Niezwykle istotną cechą tego krzesła jest tzw. mechanizm SW – synchro samo ważący. Dzięki niemu siła sprężyny w automatyczny sposób dopasowuje się do ciężaru osoby siedzącej na krześle. Krzesło przeznaczone jest dla zakresu wagowego użytkownika od 45 do 120 kg. MATE MT102 3D  daje również możliwość regulacji odchylenia. Kąt regulacji w przypadku oparcia wynosi 20°, natomiast w przypadku siedziska 6°. Regulacja głębokości siedziska wynosi z kolei 60 mm.

Podstawa krzesła jest bardzo stabilna. Może stanowić ją czarny plastikowy krzyżak, krzyżak wykonany z aluminium polerowanego, dającego efekt chromu albo krzyżak aluminiowy malowany proszkowo. Kółka dostępne są w czterech opcjach. Standardem są twarde kółka na miękką powierzchnię. Natomiast inne dostępne rozwiązania to twarde kółka na miękką powierzchnię z hamulcem, miękkie kółka na twardą powierzchnię oraz miękkie kółka na twardą powierzchnię z hamulcem.

Krzesło MATE MT102 3D z pewnością bardzo szybko stanie się niezastąpionym kompanem w trakcie pracy. Sprawi, że dolegliwości związane z długotrwałą pracą w pozycji siedzącej zdecydowanie zmniejszą się. Pozwoli zadbać o kondycję kręgosłupa oraz ogólne samopoczucie.