Trwa ładowanie proszę czekać ...

Meble w nowym stylu w twoim biurze - o trendach

17 maja 2016

Urządzając nowoczesne biuro stajemy dziś przed nie lada wyzwaniem. Współczesna przestrzeń biurowa powinna bowiem spełniać kilka podstawowych wymagań. Biuro powinno przede wszystkim umożliwiać wydajną pracę. Ma być przy tym pomieszczeniem inteligentnym, mobilnym, ale i ciekawym pod względem wizualnym. Jednym z wymagań wobec nowoczesnego biura jest również jego komfort. Biuro ma bowiem umożliwiać pracownikom relaks podczas przerw w pracy.

Szafy wypełnione po brzegi dokumentami zniknęły z dzisiejszych miejsc pracy. Zastąpiły je twarde dyski w komputerach lub dyski sieciowe. Biura nie potrzebują więc tak dużej przestrzeni, jak to bywało jeszcze kilkanaście lat temu. Tradycyjne biurka i szafy przeszły prawdziwą metamorfozę. Zyskały nowe, dodatkowe funkcje. Wyposażone zostały w technologiczne udogodnienia. W obecnych biurach spotkamy więc biurka o regulowanych elektrycznie blatach, bardzo zaawansowane pod względem technologicznym media porty czy mobilne szafki na kółkach.

Bardzo ważną cechą mebli biurowych stała się właśnie ich mobilność. Może być ona rozumiana w dwojaki sposób. Meble mobilne to takie, które można bez większych problemów przemieścić z miejsca na miejsce. Przykładem są chociażby wspomniane szafki na kółkach. Jednak mobilność mebli oznacza również możliwość zmiany pozycji, w której pracujemy. Mobilne stały się nie tylko meble biurowe, ale również sami pracownicy. Mamy do dyspozycji laptopy zamiast stacjonarnych komputerów. Nie jesteśmy więc już „uwiązani przy biurkach”. Laptop możemy przecież przenieść w dowolne miejsce. Nikogo nie dziwi widok pracownika pracującego w pozycji stojacej.

Bardzo popularne stały się tzw. open – space, otwarte przestrzenie biurowe. Realizując potrzeby współczesnych biur producenci wprowadzają do swojej oferty różnego rodzaju ścianki działowe, które również mają mobilny charakter. Z ich pomocą można stworzyć bardzo komfortowe i sprzyjające wyciszeniu miejsca pracy, a w razie potrzeby przestawić, aby uzyskać otwartą przestrzeń.

Stanowiska pracy zostają wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Standardem jest już oświetlenie LED oraz gniazda multimedialne, które dają możliwość dowolnej konfiguracji. Popularnym rozwiązaniem są uchwyty do monitorów, które pozwalają na ustawienie kilku ekranów na jednym stole. Biurko, tradycyjny mebel, może stać się bardzo nowoczesnym stanowiskiem pracy. Wszystko za sprawą mechanizmów elektrycznej regulacji wraz z pamięcią położenia. Istnieje również szansa na wyposażenie biurka w specjalne czujniki, które pozwalają oszczędzać energię w momencie, gdy jest on przy biurku nieobecny. Specjalne mechanizmy umożliwiają regulację emisji światła według indywidualnych potrzeb. Aby ułatwić pracownikom pracę w open – space pojawiły się również rozwiązania biurowe dotyczące akustyki. Powszechnie stosowane są więc wyciszające ścianki działowe czy panele dźwiękochłonne, a nawet szafki wyposażone w systemy tłumiące hałas.