Trwa ładowanie proszę czekać ...

Nowości w trendach wśród foteli obrotowych

17 maja 2016

Fotele obrotowe to niezbędny element wyposażenia stanowisk pracy. Dzięki nim praca w biurze staje się o wiele wygodniejsza i mniej uciążliwa dla naszych kręgosłupów.  Poza swoją funkcja użytkową fotele mogą stanowić atrakcyjny element wyposażenia wnętrz. Warto więc zwracać uwagę na najnowsze trendy wśród foteli obrotowych.  Branża mebli biurowych nie zmienia się tak dynamicznie, jak dzieje się to w przypadku innych mebli. Jednak tu również dostrzec można pewne mody czy style obowiązujące w danym roku.

Dynamiczne siedzenie

Jednym z najpopularniejszych nurtów jeżeli chodzi o trendy dotyczące projektowania nowoczesnych krzeseł i foteli biurowych jest tzw. „dynamiczne siedzenie”. Projektanci robią obecnie wszystko co w ich mocy, aby fotel biurowy wyposażony został w rozmaite funkcje. Atrybuty krzeseł zapewniające nie tylko komfort siedzenia, ale również pozwalające na swobodę i niczym nie skrępowany ruch dopracowywane są więc w każdym z modeli foteli biurowych z najwyższą starannością.

Szczególną uwagę warto zwrócić na te rozwiązania, które wychodzą daleko poza standardowe ramy projektowe. Meble biurowe zyskują bowiem dzięki nim zupełnie nowe, funkcjonalne znaczenie, a przestrzeń biurowa nabiera indywidualnego charakteru.

Fotele biurowe coraz częściej stają się dziś samowystarczalnymi stanowiskami pracy. Ogromną popularność zyskują fotele, w których część górna jest mocno rozbudowana. Oparcie w tego typu fotelach zapewnia swego rodzaju izolację od czynników zewnętrznych. Staje się elementem wygłuszającym. Użytkownik takiego fotela jest chroniony pod kątem akustycznym, a mebel zyskuje zupełnie nowy wymiar i wygląd. Dzięki takim rozwiązaniom pracownicy mają szansę na wyciszenie i relaks, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Zamiast pojedynczych mebli, serie foteli

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rozmaitych firm oraz biur producenci foteli biurowych oferują nie tylko pojedyncze rozwiązania, ale i całe serie foteli. Modele są zbliżone do siebie wyglądem, posiadają wspólne, charakterystyczne detale, razem tworzą spójną całość. To idealne rozwiązanie w przypadku sal konferencyjnych czy otwartych przestrzeni biurowych.

Projektanci foteli biurowych idą coraz bardziej w stronę minimalizmu. Skłaniają się ku rozwiązaniom ekologicznym, bliskim naturze. Stąd obecność drewna, co w produkcji foteli biurowych do tej pory było raczej rzadkością. I choć użycie tego materiału nawiązuje do stylu klasycznego i prostoty połączonej z elegancją, to design drewnianych mebli biurowych jest ze wszech miar nowoczesny.

Bez względu na charakter pracy biurowej oraz wybraną stylistykę mebli podstawowym kryterium wyboru foteli biurowych nadal pozostaje jednak ich ergonomia oraz funkcjonalność. Mamy przecież do czynienia z wyposażeniem wnętrz o charakterze mocno użytkowym.