Trwa ładowanie proszę czekać ...

Poczekalnia w biurze - jakie krzesła, fotele do niej wybrać?

17 maja 2016

Poczekalnia zajmuje bardzo ważne miejsce w każdej firmie, która swoją działalność opiera na kontakcie z klientami i kontrahentami. Jest niejako wizytówką biura. Jej wystrój oraz wyposażenie powinny zatem dobrze świadczyć o danej firmie, podkreślać jej profesjonalizm i otwarcie na klienta. Poza funkcją reprezentacyjną, poczekalnia powinna doskonale spełniać swoje podstawowe zadanie. Ma zapewnić oczekującym w niej gościom maksimum komfortu.

Krzesła z tworzyw sztucznych w roli głównej

Podstawowym elementem wyposażenia poczekalni są siedziska, które mogą przybierać rozmaitą formę, w zależności od zamysłu aranżacyjnego oraz rzeczywistych potrzeb. W roli siedziska mogą więc występować krzesła, zarówno pojedyncze, jak i łączone, wygodne fotele, kanapy czy pufy.

Większość z biur stawia na rozwiązania praktyczne, a do takich z pewnością należą krzesła z tworzyw sztucznych. Mają one szereg zalet, które przemawiają za umieszczeniem ich właśnie w poczekalni. Przede wszystkim są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy przetarcie ich wilgotną ściereczką z odrobiną detergentu, aby zawsze były utrzymane w idealnym stanie. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji, jak np. krzesła drewniane czy tapicerowane. Są poza tym bardzo lekkie. Można z łatwością zmieniać ich lokalizację. Nie oznacza to jednak braku trwałości. Tego typu krzesła potrafią być naprawdę solidne. Posiadają z reguły plastikowe siedziska i oparcia umieszczone na metalowych stelażach. Niekiedy krzesło składa się z dwóch odrębnych elementów. Siedzisko i oparcie nie jest w nich połączone. W innych modelach te dwa elementy tworzą całość.

Pojedyncze czy łączone? Oto jest pytanie!

Wybierając krzesła do poczekalni można zdecydować się zarówno na pojedyncze modele, jak i łączone w kilka, na przykład trzy lub cztery krzesła na wspólnej ramie. Wszystko tak naprawdę zależy od powierzchni, którą dysponujemy. W mniejszych poczekalniach z pewnością bardziej sprawdzą się krzesła pojedyncze. Jeżeli przestrzeń poczekalni jest nieco większa warto wybrać krzesła łączone. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia sprzątanie poczekalni. Nie jest bowiem konieczne przesuwanie z osobna każdego krzesła.

A może wygodne fotele?

Wygodne, miękkie fotele w poczekalni tworzą nieco bardziej prestiżową atmosferę. Dzięki niskim oparciom nie zabierają zbyt wiele przestrzeni, a oczekującym gościom zapewniają ogromną wygodę. Tworzą bardzo swobodny klimat. Są również niezwykle atrakcyjne pod względem wizualnym i dodają wnętrzu wrażenia nowoczesności. Można do nich dobrać niewielkie sofy, które sprawiają, że klienci mogą poczuć się w poczekalni biura niemal jak u siebie w domu albo w przytulnej kawiarni. Takie meble dostępne są w różnych stylach i wersjach kolorystycznych. Można więc swobodnie dopasować je do konkretnego wnętrza.